Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení za účelem zlepšení funkčnosti portálu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více zde.

Přihlášení
Neautorizovaný přístup
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Jak správně vyfotit nemovitost?

Na každém realitním portálu se nachází to samé, a sice nepřeberné množství inzerátů. Jak se tedy úspěšně prosadit mezi ostatními nabídkami?

Vžijme se nyní do role zájemce. Ten má nějakou představu o bydlení. Podívá se tedy na jeden, dva, tři… realitní portály a hledá to, co by mu nejvíce vyhovovalo. První, co uvidí po vyfiltrování (vytřídění) nabídky jsou fotografie a to je Vaše šance! Samotná fotografie nemovitosti vydá za více než tisíc slov.

U fotografií platí zásady, které byste měli dodržet v případě, že chcete zaujmout případného zájemce.

  1. Kvalitní fotoaparát – použití kvalitního fotoaparátu (širokoúhlé zrcadlovky, případně nějakého kompaktu) hodně ovlivní celkový dojem z fotografií. Pro lepší kvalitu doporučujeme využít stativ, který omezí pohyb fotoaparátu během focení.
  2. Úvodní fotografie by měla být ta nejlepší - tato fotografie bude první možností, jak oslovit potenciálního zájemce. V nabídce bude nepřeberné množství inzerátů, a proto je dobré se vžít do situace, kdy vy sami určitou nemovitost hledáte. Zaujme Vás v šeru vyfocený obývací pokoj, prázdná místnost, neudržovaná zahrada? Nebo naopak, obývací pokoj vyfocený za slunného dne, zrekonstruovaná kuchyně či koupelna?
  3. Používejte aktuální fotografie - Prodáváte dům v létě? Pro možného zájemce je značně odrazující vidět fotografie ze zimy nebo podzimu. Mohou nabudit dojem, že nemovitost prodáváte již půl roku a to není dobře. Jednodušše řečeno, fotografie mají vystihovat současný stav nemovitosti.
  4. Čisto a zase čisto - před pořizováním fotografií dbejte na pořádný úklid bytu, domu, případně údržbu zahrady. Vše by mělo vypadat udržovaně, svěže a vyvolat dojem útulného domova.
  5. Fotit výhradně za přirozeného světla – není nic horšího než fotit obývací pokoj večer při umělém osvětlení. Byt tak ztrácí na eleganci, jelikož nejsou vidět všechny detaily, které by mohly potenciálního zájemce upoutat. Samozřejmě, pokud nelze fotit jinak, než za umělého osvětlení, viz sklep, půda a další, je to možné.
  6. Více znamená lépečím více fotografií bude u Vaší nemovitosti, tím lepší představu si udělá možný zájemce. U malého bytu je optimum 5-10 fotografií, střední byt 10-15 a u velkého bytu to může být i více jak 15 fotografií. V případě domu doporučujeme minimálně 12 fotografií. Počty jsou pouze doporučené, pokud budete potřebovat, může jich být i méně.
  7. Úhel pohledu – vždy fotografujte místnost z rohu. Docílíte tím vyfocení celé místnosti a zájemce si udělá lepší představu o velikosti místnosti, případně o uspořádání celého bytu, domu. Tzn. pokud máte obývací pokoj a kuchyň dohromady, vyfotíte celou místnost. Poté mohou následovat detaily místnosti -> kuchyňská linka,…
  8. Okolí nemovitosti – jestliže je něco zajímavého v okolí, např. dětské hřiště, park…, vyfoťte výhled z Vašeho okna. Tyto fotky nejsou povinné, nicméně zájemce mohou potěšit a budete mít něco navíc oproti konkurenci!
  9. Toaleta k inzerátu nepatří – každý z nás ono místo dobře zná, všechny vypadají podobně. Pokud máte koupelnu a toaletu spojenou dohromady, zkuste koupelnu vyfotit samostatně. Pokud toaletu chcete u inzerátu opravdu mít či koupelna nejde vyfotit bez ní, doporučujeme zavřít prkénko na záchodové míse. Fotografie toalety můžete zaslat zájemci i dodatečně.