Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení za účelem zlepšení funkčnosti portálu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více zde.

Přihlášení
Neautorizovaný přístup
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Právní servis

Při koupi, prodeji či pronájmu chce většina lidí ušetřit na nákladech. V případě právního servisu se to ovšem nevyplácí. Rizik je opravdu hodně, ale my Vám poradíme, případně vše vyřešíme za Vás.

Co je to právní servis?

ParagrafTato služba Vám zajístí bezstarostné vyřízení prodeje či koupě nemovitosti. Součástí tohoto servisu je právní poradenství, kde Vám vše nezbytné vysvětlíme a popíšeme kroky, které jsou potřeba k řádnému provedení převodu a které za Vás zároveň učiníme. Zejména pro Vás zajistíme komunikaci s druhou smluvní stranou, zajistíme advokátní úschovu kupní ceny či dohodnuté části, vypracujeme pro Vás bezchybnou kupní smlouvu šitou na míru a úředně ověříme pravost podpisů na kupní smlouvě. V ceně právního servisu je zahrnut 1.000,- Kč správní poplatek, jehož splacení je nezbytnou podmínkou pro úspěšné zapsání převodu vlastnického práva. Dále pro Vás vypracujeme návrh na vklad vlastnického práva, který doručíme k příslušnému Katastrálnímu úřadu. V případě zamítnutí tohoto vkladu z důvodů ležících na straně smluvních stran, zajistíme nezbytnou pomoc pro jejich vyřešení. Nemusíte si neustále ověřovat, zda již Vaše právo bylo do katastru zapsáno či nikoliv. To vše zařídíme my a o zápisu obě smluvní strany informujeme.

Úschova kupní ceny

K přepisu vlastnictví a úhradě kupní ceny nedojde ve stejný okamžik jako proběhne koupě nemovitosti. Vlastnické právo na Vás nebude přepsáno okamžikem podání listin na katastr, ale až poté, co je katastrální úřad zapíše. Maximální ochranu Vašich financí si tak zajistíte využitím účtu u třetí osoby (u advokáta), nezávislé jak na osobě prodávajícího, tak na osobě kupujícího.  Proto Vám nabízíme v ceně právního servisu advokátní úschovu, která zajistí bezstarostný převod kupní ceny.

Dále také poskytujeme zajištění částky pro splacení následné daně z převodu nemovitosti.

Co poskytuje právní servis?

 • Vypracování, revize a uzavírání smluv (např. zprostředkovatelských, rezervačních, budoucích či finálních kupních a nájemních) týkajících se pozemků, budov, nebytových prostor a bytů
 • Zastupování klientů v řízení před příslušným katastrálním úřadem
 • Zajištění advokátních úschov a jistotních účtů
 • Jednání s úřady a vyřizování potřebných povolení

Proč je potřeba kvalitní právní servis?

Jak je dnes velmi běžné, pokud potřebujete koupit či prodat nemovitost, budete se snažit ušetřit na nákladech. Proto mnoho lidí sahá po domáckém právním servisu a stahuje si vzory smluv volně dosažitelných na internetu. Ale pozor! Hrozí Vám, že použijete neaktuální vzor (upravený dle již neplatného občanského zákoníku, či smlouvu tvářící se, že je podrobena nové úpravě dle zákona č. 89/2012 Sb., avšak ve skutečnosti jen přetvořené ze starého vzoru) nebo nevyužijete veškerých možností, jak se ochránitV budoucnu Vám mohou takové smlouvy přinést značné komplikace. Pokud nevíte, na co si dát pozor, může toho zneužít protistrana. Nehledě na to, že se Vám mohou prodražit i samotná jednání s katastrem a úřady.

Tuto variantu Vám s čistým svědomím nemůžeme doporučit, a proto na našem realitním portálu žádné vzory kupních, nájemních a obdobných smluv ke stažení nenajdete.

Kompletní ceník právního servisu najdete zde -> Ceník právního servisu

 Pro prodávající nabízíme:

 • Poradenství prostřednictvím osobní konzultace, e-mailu či telefonicky
 • Komunikace s účastníky kupní smlouvy ze strany advokátní kanceláře
 • Příprava kupní / nájemní smlouvy, rezervační smlouvy, smlouvy o smlouvě budoucí  se všemi podklady dle Vašich požadavků
 • Revize kupní smlouvy
 • Ověření pravosti podpisů
 • Vyřízení vkladu převodu vlastnického práva včetně uhrazení správního poplatku pro vklad vlastnického práva
 • Komunikace s Katastrem nemovitostí ze strany advokátní kanceláře
 • Zřízení advokátní úschovy

Pro kupující nabízíme:

Kupujete nemovitost a nezdá se Vám smlouva, kterou Vám prodávající předložil a bojíte se, že Vás chce napálit? Není nic jednoduššího, než se obrátit na naši advokátní kancelář, která Vám tuto smlouvu zkontroluje a případně zreviduje a vyjedná s prodávajícím eventuální změny ve smlouvě.

 • Kontrola Vámi předložených smluv
 • Revize smlouvy s vysvětlením jednotlivých ustanovení smlouvy  

Právní servis zajišťuje

Advokátní kancelář Mgr. Ing. Radovana Kavky

Tylova 4, České Budějovice 37001

Kontaktní osoba advokátní kanceláře

Mgr. Petr Pazderka

Tel: 773 279 689

E-mail: 

ak.kavka.pazderka@gmail.com