Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení za účelem zlepšení funkčnosti portálu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více zde.

Přihlášení
Neautorizovaný přístup
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Příprava nemovitosti před prodejem / pronájmem

Jak připravit jednotlivé části domu či bytu jako je kuchyň, ložnice či exteriér (zahrada...)? To vše se dozvíte zde.

Samotná příprava před prodejem / pronájmem nemovitosti Vás bude stát úsilí a několik hodin práce, ale vyplatí se to! V konečném výsledku se vše projeví v rychlosti prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti a dokonce i na možné vyšší konečné ceně. Důležité je se psychicky srovnat s tím, že Váš stávající domov již není domovem. Je to pouze zboží na prodej.

Zde je pár tipů, jak postupovat:

  1. Byt či dům co nejlépe ukliďte. Úklid domácnosti je samozřejmostí, ale tu a tam se objeví fotografie u inzerátů, kde jsou ponožky na pohovce, plíseň na zdi, špinavá kuchyň, zanedbaná zahrada… Tím zájemce určitě nepřilákáte.
  2. Odstraňte osobní věci. Největší chybou je nechat v bytě vše tak, jak je. Byt by měl působit jako hotelový pokoj. Na fotografiích u Vašeho inzerátu nebudou nikoho zajímat suvenýry z cest, sloni z porcelánu či Vaše hygienické potřeby v koupelně. I zde platí pravidlo méně znamená více.  Zájemce si zde chce představit svůj domov, nechte rozvinout jeho fantazie.
  3. Odstraňte přebytečný či starý oprýskaný nábytek. Docílíte tím pocitu vzdušnějšího a prostornějšího místa, což rozvine fantazii zájemce, jak si tento prostor zařídit.
  4. Drobné opravy jsou na místě. Plíseň v koupelně nikoho nepřesvědčí o koupi a to samé platí, pokud Vám např. netěsní vodovodní baterie. Zasádrujte veškeré díry ve zdech či uštíplé rohy, přetřete pokreslené stěny od dětí, opravte vrzající dveře, nechte vyčistit zašlé koberce atd. Každá maličkost může rozhodovat.
  5. Dbejte na kvalitní fotografie. Zásady, jak vyfotografovat nemovitost jsme pro Vás připravili na tomto odkazu -> Fotografie nemovitosti
  6. Vůně bytu. Před prohlídkou vždy pořádně vyvětrejte. Každý domov má svou typickou vůni a zrovna ta vašeho nemusí být ostatním příjemná. To samé platí pro kuřáky. Proto vyvětrejte a byt pak můžete provonit pomocí celé řady bytových vůní či vonných svíček. Vůně by neměla být příliš silná, používejte neutrální vůně.
  7. Nic neschovávejte. Nepomohly drobné opravy Vaší nemovitosti? Prezentujte vše tak, jak to uvidí případný zájemce při osobní prohlídce. Vyfoťte si všechny vady a mějte je připravené, až se Vám ozve zájemce. Pamatujte, že jednání na rovinu je základem úspěšného obchodu