Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení za účelem zlepšení funkčnosti portálu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více zde.

Přihlášení
Neautorizovaný přístup
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Textový popis Vaší nemovitosti

Většina z nás nemá talent psát romány a v tomto případě je to jen a jen dobře. Popis nemovitosti by měl stručně doplňovat to, co z fotografií nelze zjistit.

Stručnost

U popisu Vaší nemovitosti je důležité být stručný a objektivní. Nikdo nebude číst řádky a řádky textu o Vaší nemovitosti. Každý si ji nakonec představí trošku jinak. Jak jsme již psali, jedna fotografie vydá za více než tisíc slov.

Popište věci, které z fotek nelze poznat jako je:

 • Poloha nemovitosti - dům je situován v klidné části města Český Krumlov v zástavbě rodinných domů. Byt se nachází na sídlišti Šumava (J. Opletala) v Českých Budějovicích.
 • Rozloha pozemku - zastavěná plocha 165m2, zahrada 525m2
 • Dispozice nemovitosti - 2+1, dvoupodlažní dům o 5 místnostech,...
  Dispozici můžete blíže specifikovat např:

  Byt
  Byt se nachází v 1. patře a je dispozičně řešen jako 2+kk. Předsíň s chodbou 8 m2, na kterou navazuje koupelna s WC 6 m2, dva průchozí pokoje 12 m2 a 15 m2. 

  Rodinný dům
  1.NP
  - prostorná chodba, obývací pokoj se vstupem na terasu, dále kuchyňský kout, koupelna se sprchovým koutem, kotelna a garáž.
  2.NP - tři pokoje, dva se vstupem na balkon, prostorná koupelna s rohovou vanou.
  S popisem rozlohy jednotlivých místností u domu by text byl změť čísel a písmen, proto doporučujeme přiložit k inzerátu půdorys(y) s rozměry místností.
 • Stav nemovitosti - Dům se prodává ve stavu k dokončení - bez dlažeb, obkladů, vnitřních dveří, podlahových krytin. Byt je v původním stavu s umakartovým jádrem, nová kuchyňská linka.
 • Měsíční náklady -  měsíční zálohy na služby včetně fondu oprav 2.250,-Kč/měsíc, záloha na elektrickou energii 700Kč/měsíc, zálohy na vodu 500Kč/měsíc/osoba
 • Vytápění nemovitosti - pomocí elektrického kotle, ústřední dálkové,...
 • Podlahy - podlahy plovoucí (PVC, bambus,...), dlažba
 • Okolí nemovitosti - veškerá občanská vybavenost (obchody, pošta, lékárna, škola, školka)
 • Dopravní spojení - V blízkosti zastávka MHD, autobusová doprava
 • Informace navíc - Poblíž se nachází cyklostezka, nedaleko je písčitá pláž s dětským hřištěm, v zimních měsících možnost využití skiareálu Kramolín... 

Slovní spojení 

Můžete použít slovní spojení jako pěkný prostorný byt, krásné bydlení v Plzni, nově zrekonstruovaný byt, atraktivní lokalita, v klidné části města, v historickém centru města... nepřehánějte to ale s jejich používáním.

V popisu nemovitosti se snažte nepoužívat nekonkrétní a odrazující výrazy jako nutná rekonstrukce. Myslíte rekonstrukci celého bytu nebo pouze koupelny?

Pokud musíte použít slovo rekonstrukce udělejte to elegantně a spojte to s výhodou pro budoucího majitele.

Vhodná rekonstrukce koupelny podle Vašich představ nebo byt před rekonstrukcí, byt vhodný jako investice do budoucna

Upřímnost

V textu inzerátu, případně před osobní prohlídkou nic nezapírejte. Jednejte na rovinu a ušetříte čas jak sobě, tak případným zájemcům a navíc je nezklamete, že vážili cestu k Vám domů.